שימו לב:
enable אינה מספקת שירותי תמיכה עבור תוסף הנגישות. התוסף מספק חלק מדרישות הנגישות ולא את כולן ואינו מתיימר ואינו מיועד לעמוד בתקן כזה או אחר בתחום הנגישות.

כללי ברזל בהנגשת אתרים

ריכזנו עבורכם חלק מעקרונות היסוד בהנגשת אתרים

טיפול בכותרות

השתמשו בתג <h1> עבור תיאור כללי של תוכן העמוד, והימנעו משימוש נוסף בתג זה בהמשך העמוד.

השתדלו להשתמש בעמוד בתגי הכותרת בצורה רציפה ועקבית  (למשל, לא לקפוץ מתג <h1> לתג <h3>) קוראי המסך עלולים להתייחס לעמוד כעמוד פגום.

טקסטים ותוכן טקסטואלי

חלק בלתי נפרד מתהליך ההנגשה הוא שימוש בתוסף סרגל הנגשה ידידותי ונוח, אשר בעצם ממלא תפקיד חשוב בהעדפות האישיות של הגולש. חשוב להשתמש בתוסף הנגשה אשר מאפשר לגולש להגדיל או להקטין את גודל הטקסטים בהתאם לצורך ולשנות את פונט הטקסט לפונט קריא.

הצגת תיאור לתמונות

טקסט חלופי או alt הוא בעצם התיאור שעומד מאחורי התמונה, הטקסט שקוראי המסך מקריאים, ולכן חובה ליישם טקסט חלופי עבור כל אובייקט תמונה המופיע באתר שלכם, כך שקוראי המסך יוכלו להבין את המסר המועבר לגולש ע"י שימוש בתמונה. חשוב שהטקסט יהיה ברור.

חווית משתמש

חשוב לשמור על פשטות. לא להכניס את הגולש לסחרור בין עמודים (נכון לכל סוג של אתר) לשמור על מבנה אתר הגיוני וברור, וקישורים בין כל העמודים.

ניווט בעזרת מקלדת

חשוב לוודא שבאתרכם יתאפשר ניווט ושליטה מלאה ללא שימוש בעכבר או trackpad והניווט יתבצע בעזרת המקלדת בלבד.

צבעים

בהמשך להסבר על אפשרויות תוסף או סרגל ההנגשה, יש לוודא שלגולש יהיו מספר אפשרות לשנות את ניגודיות הצבעים של האתר לגלישה נוחה יותר.

עיצוב האתר

עוד בשלב התכנון של האתר, חשוב לשמור על קו עיצובי אחיד ומסודר, זרימה בין חלקי העמוד ולא פחות חשוב: קבצי HTML וCSS תקינים ללא שגיאות.

הנגשת מדיה

אמנם מדיה מונפשת משפרת את נראות האתר, אך אנו חייבים לכלול בסרגל הנגישות כפתור היכול לבטל לגמרי אנימציות והבהובים מכל סוג.

היררכיה ברורה

גם עבור מפת אתר שקוראי המסך יוכלו לקרוא, וגם עבור כל גולש שמגיע לאתר. חשוב שנשמור על היררכיה ברורה והגיונית, שהתוכן יהיה מקושר לעצמו.

התוסף אינו מתיימר למלא אחר דרישות תקן כזה או אחר ולשם כך יש לפנות למומחה נגישות

לצפייה בתקן ה-WCAG 2.0 המלא לחצו כאן

נסו את תוסף ההנגשה שלנו ללא עלות וללא הגבלה!

לוגו חברת enable הנגשת אתרים

תוסף הנגשת אתרים, איכותי, ידידותי ומתקדם, פשוט ונוח לשימוש, הניתן בחינם ומסייע בהנגשת האתר לבעלי לקויות שונות

יש לכם שאלה?