שימו לב:
enable אינה מספקת שירותי תמיכה עבור תוסף הנגישות. התוסף מספק חלק מדרישות הנגישות ולא את כולן ואינו מתיימר ואינו מיועד לעמוד בתקן כזה או אחר בתחום הנגישות.

הסיכון הגדול שלוקח כל מי שלא מנגיש את האתר שלו

האם חשבתם פעם להפוך את האתר ליותר נגיש, רק שלא ממש הצלחתם למצוא מוטיבציה לכך? אם כן, הסחבת מסתיימת עכשיו! האתרים שלכם כבר צריכים להיות מונגשים בשנת 2017.
אתרים חדשים מחויבים להבנות נגישים עוד מהבסיס ואתרים קיימים או ישנים צריכים לעבור שינוי ברמת קוד, עד לכדי עשייה מקסימאלית של התאמות נגישות.
פסקה זו נועדה בכדי לנער אתכם לקום ולעשות את הצעד.

סיבה ראשונה : נגישות באמת עוזרת לאנשים

אם חשבתכם שרק חלק קטן מהאוכלוסייה יוכל ליהנות משינויי הנגישות, ובכן אתם טועים.
על פי מחקר שנעשה בידי ארגון הבריאות העולמי "15% מאוכלוסיית העולם חיה עם מגבלה כלשהי, מהם 4% חווים קשיים משמעותיים בתפקוד היום יומי" ישנם מיליוני אנשים בעולם שחיים עם נכות.למעבר למאמר יש ללחוץ כאן.
קבוצה זו גדלה משנה לשנה ולעתים קרובות זקוקה לעזרה בכדי לקיים אינטראקציה עם האינטרנט ולכן עזרים וטכנולוגיות מסייעות צריכים להיות בהישג ידם לעתים תכופות.
הדוגמא הכי נפוצה היא שקבלן לעולם לא יבנה בניין ללא רמפת גישה לעגלות וכיסאות גלגלים, אז , למה שאתם תבנו אתר אינטרנט לא נגיש?

נוסיף ונאמר כי נתונים אלו לא מביאים בחשבון את הנכות הזמנית שכולנו נחווה מתי שהו בחיים.
ראייה מטושטשת, שבירת היד הדומיננטית, כל בעיה שעלולה להפריע ולהוביל לאימוץ של תקשורת שונה מזו שהיינו רגילים אליה עד לאותו רגע נתון.
המגבלה הזמנית יכולה להשפיע על כל אחד ואחת, בכל מקום בעולם ובכל זמן נתון מבלי שנקבל סימן הזהרה.
האנשים אשר משתמשים בפתרונות הנגישות המוצעים בשוק ובאינטרנט בפרט בהחלט נהנים מהם והדבר תורם לאיכות חיים.
אומנם לא מדובר על שימוש יום יומי בהכרח ועדיין יהיה נחמד אם תהיה עזרה זמינה כאשר אדם נזקק לה.

קישור בין מכשירים

סיבה שנייה: ביצוע הנגשה משאיר אתכם מחוץ לעננת התביעות המשפטיות

אווירת המתח סביב התביעות המשפטיות הקרבות כבר כאן, רבים מהאנשים עם המוגבלויות זועמים על דחיית החוק שוב ושוב.
ישנו תסכול מצד בעלי האתרים על העלויות הגבוהות שהם נאלצים לשלם לטובת ביצוע התאמות הנגישות בכפוף לתקן הישראל 5568 ת"י ולהנחיות WACA 2.0 .
איגוד האינטרנט הישראלי אסף מידע נקודתי לנושא זה ומצא כי מרבית האתרים מחויבים לבצע התאמות נגישות, מדובר כמעט על כולם.
תקנה 35 התאמות נגישות בשירותי האינטרנט חוקקה באופן מבלבל ואנחנו ממליצים לכל מי שמתלבט לפנות ישירות לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות לבדיקה האם החקיקה חלה גם עליו.
רצוי מאוד להתכתב עימם במייל , הם לרוב עונים די מהר והתשובות מפורטות, את ההתכתבות עימם כדאי לשמור כיוון שהם הסמכות לעניין זה.

פטיש משפט

סיבה שלישית : נגישות אתר עשויה לשפר את העסק שלכם

כפי שציינו בראשית המאמר ישנו חתך אוכלוסיה עצום בין אם סובל כרגע ממוגבלות או יפגע בעתיד הלא רחוק ממגבלה זמנית או קבועה.
יש להתייחס לקהל זה כלקוחות פוטנציאלים, קונים מקוונים, הם נחסמים לעתים קרובות ואינם מסוגלים להשתמש באתרי האינטרנט פשוט כי אינם נגישים לצורכיהם . משמעות הדבר היא שהם פשוט יעברו לאתר הבא, לספק אחר ואתם תאבדו אותם.
אנחנו מקפידים להציג את תמונת המצב בארץ ובעולם בכל מאמר, ניקח לדוגמא את הבלוג הקמעונאי של Gazette שמדבר על- איפה נמצא הכסף בבריטניה- " קמעונאים בריטים עלולים להחמיץ מכירות מקוונות המוערכות בסכומים של 11.75 מיליארד ליש"ט בשנה, זאת משם שאתרי האינטרנט שלהם אינם מותאמים לצרכים של אנשים עם מוגבלויות בריטניה לבדה איבדה מיליארדים של דולרים בשל העובדה שאתרי אינטרנט במחוזה אינם נגישים" ,למעבר למאמר יש ללחוץ כאן.
אין כל הגיון לסגור את הדלתות הדגיטאליות בפני לקוחות כה מדהימים ורבים רק בגלל שלא מתחשק להנגיש.
בואו נגיד ככה שאם פחד מתביעה לא יגרום לכם לבצע התאמות נגישות אז המציאות העסקית כן, כי נכון להיום ללא ביצוע התאמות נגישות אתם- בצד המפסיד.

סיבה 4: זה יכול לשפר את התמונה הציבורית שלכם

כתבנו על זה בעבר ונמשיך לחזור על המנטרה הזו בהווה "נגישות זו זכות הנובעת מתוך סולידריות חברתית" פשוט ככה. עכשיו אם ניקח את זה לעולם האמיתי הבחירה לבצע התאמות נגישות ברמת AA לפחות כנדרש בחוק ובמקביל להצהיר על כך באתר העסקי ובמדיה המכוונת יגרום לכם להראות קצת יותר טוב.
לא פעם אנחנו שומעים על עסקים שתורמים מעצמם לחברה, שמעסיקים אנשים עם מוגבלויות, גם צה"ל עושה את זה באופן שוטף כבר שנים.
זה תמיד מרגש וגורם לנו ליראת כבוד כלפיהם.
בכל פעם שניתקל בכתבה על חברה או תאגיד אשר פגעו בזכויות אדם או לא ביצעו התאמות נגישות לטובות אנשים עם מוגבלויות במבנים ותשתיות שברשותם אנחנו רותחים מזעם, חשים כאב ותסכול לכמה רגעים כאילו העוול נעשה לנו.
כמו בכתבה המצורפת של ynet, בית המשפט קנס את חברת אגד בסכום של 150 אלף שקלים, כיוון שבחלק מהאוטובוסים שברשותה לא הותקנה מערכת כריזה שמטרתה לכתוב על לוח מואר מהי תחנת העצירה הבאה ולהשמיע בקול את שם התחנה שהאוטובוס מיועד להגיע אליה.
חקיקה זו נועדה בכדי לעזור לאנשים עם מוגבלויות שונות כגון כבדי ראיה, קשישים, כבדי שמיעה,עיוורים.
למעבר למאמר יש ללחוץ כאן.
האם המחשבה על אגד השתנתה מעט לרעה עכשיו? שימו לב, כמה מכעיס נכון? הדבר הזה ויראלי רץ במדיה החברתית ומתפשט כמו אש, הדימוי הציבורי עלול להיפגע ברגע!
כעת שההחלטה נמצאת בידיים שלכם, אנחנו בטוחים שתבחרו טוב וגם תשפרו את התדמית הציבורית שלכם לטובה.

אנשים עם מוגבלויות

תוכלו לעורר שיח בנושא, לספר לחברים ומכרים שבחרתם לבצע התאמות נגישות באתרכם, הדבר יקבל חשיפה בקרב קבוצות שונות שאותם תרצו להרשים,זה עובד!! מניסיון!!

בואו נודה על האמת, הסיבות שנכתבו לעיל אינן פוליטקלי קורקט, לא ממש יפה ונאה לכתוב אותן על הדף.
אבל!! הן עובדתית נכונות, הן עובדתית מועילות, הן עובדתית מה שמניע אנשים רבים בגלל היעדר מודעות ציבורית.
אז עד שהמודעות זו תתעורר יש כאן 4 סיבות מספיק טובות לבצע הנגשה של אתר האינטרנט שלכם.
אנחנו בטוחים שאחרי שתתחילו, תתמכרו,תפיצו לחברים, תרגישו את הפידבקים החיוביים וכאשר כל זה יצא לפועל, הסיבה שבגללה התחלתם לא תהיה חשובה יותר.
פשוט יהיה לכם מספיק אכפת.
בהצלחה שגרירים, אנחנו סומכים עליכם.